Asensio és Saúl új megjelenésű Spanyolországot ösztönöz Horvátország hat gólyal való dobására

Nos, ez más volt. Ezer értelmetlen átadás adta helyét a metszésnek, a pontosságnak és a céloknak – sok gólnak. Spanyolország, amelyet már a szombaton Wembley-ben látott események szívesen láttak, három nappal később első pillantást vettek új nemzeti csapatukra, és nem lehetett volna boldogabb. Már nyolc év telik el a világkupán döntőben, a dicsőség napjai egyre távolabb csúsznak. És mégis, bár csak nyolc hét van azóta, hogy Horvátország ott volt, Luis Enrique csapata 6: 0-os legyőzte őket Elche-ben, és felébresztette a reményt, hogy talán mégis visszatérhetnek.

Saúl Níguez nem játszott egy percet sem a világkupát, de ez egy más korszak, és úgy tűnik, hogy ő vezette azt, egy új Spanyolország szimbólumának.A két játékban, amelyet a szelekciónok már Luis Enrique alatt játszottak, mindkét alkalommal megnyitotta a gólt – először a Wembley-nél, most pedig Horvátország ellen. A Martínez Valero az otthona, az a hely, ahol gyerekként álmodozott, és akkor tört ki, amikor az elsőben fejre ugrott, állva tapsolt, amikor végül visszavonták, a játék már régen nyert. Amikor azonban az éneklés megkezdődött, Marco Asensio volt a szerenád. Marcus Rashford inspiráló Anglia barátságos győzelmet nyert Svájc felett. Bővebben

Nem csoda. Még ha a játékvezető, Benoit Bastien úgy is dönt, hogy Spanyolország harmadik gólja a kapus, Lovre Kalinic volt, Asensio továbbra is a második gólt szerzett, a harmadikt provokálta és három gólpasszt adott.Rodrigo Moreno, a londoni másik gólszerző a negyedik lett; Sergio Ramos az ötödik gólt szerezte; és Isco a hatodik lett, amikor Moszkva emlékeit mindenki gondolataiba szorították, különös tekintettel Horvátországra.

A Spanyolország oldaláról öt távolmaradás volt Oroszország által kiváltott – David Silva, Andrés Iniesta és Gerard Piqué mind. bejelentette nemzetközi nyugdíjba vonulását, miközben Jordi Alba és Koke kimaradtak a csapatból – és csak három Világkupát nyert. De van tehetség, egy új generáció. A végére Saúl, Asensio, Dani Ceballos, José Luis Gayà és Rodri játszottak és lenyűgöztek. Mindegyik 23 éves vagy annál fiatalabb. Rövid útmutató a Nemzeti Liga: a legfrissebb eredmények és a mérkőzés eredmények Show Hide Csütörtök

Horvátország számára ez valóban megdöbbentő volt.Danijel Subasic, Dejan Lovren, Mario Mandzukic, Ante Rebic és Ivan Strinic hiányoztak, de ennél több volt. Nem válaszoltak. A második félidő fájdalmas volt; Olyan volt, mintha csak arra törekednének, amikor a végső síp fúj.

A történelem legsúlyosabb veresége csodálatos céllal kezdődött. Sergio Ramos hangos bérletét Dani Carvajal mélyen a horvátországi térségben találta meg, és csomagja külsejével nem annyira keresztot adott, mint meghívót.Bejáratott Saúl ugrott és egy fejléccel haladt be a sarokba. Spanyolország 6-0 Horvátország, Lengyelország 1-1 Írország: nemzetközi futball – ahogyan történt. Bővebben

Ez volt a tökéletes példa erre. a spanyol „érkezés” hívás – a késő, kifogástalanul időben futott be a területre, áttörve a gólt -, és csak egy a sok tulajdonság közül, amelyet az Atlético Madrid középpályája hoz. Luis Enrique „egyedinek”, „teljesnek” nevezte, és amikor azt sugallták, hogy hasonlóságok mutatkoznak közte és Saúl között, ragaszkodott hozzá: „Ő egy sokkal továbbfejlesztett modell.” Asensio esetében nehéz volt megfelelő szavakat megtalálni ezt követően. . Horvátország magasra nyomott, Spanyolország rosszul tűnt, Ivan Rakitic csak egy szélesen hajlított, Ivan Santini hiányzott a közeli távolságból, Carvajal megállította a Perisicet. De aztán Saúl előtette Spanyolországot. Ezután Asensio a hálóba nyíló lövést csapott be. Korábban nem szerzett 16 Spanyolország-meccsen gólt; 134 másodperc múlva már majdnem gólt szerzett, és egy gonosz lövést hajlított le a sávról és Kalinic hátsó részéből. Fiver: iratkozzon fel ingyenes futball-e-mailünkre. Volt sebesség és szándék, élvezet is. Volt még valami más. Spanyolország valami más volt.